نرجس بهر آسمانی صبح امروز ضمن حضور در برنامه "زندگی زیباست" در سیمای مرکز کرمان به مناسبت هفته دفاع مقدس، در خصوص نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس گفت: واقعه‌ی عاشورا توسط زنانی از این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس تکرار شده است.
وی با اشاره به نقش چند وجهی زنان در دوران دفاع مقدس که دوشادوش مردان وارد میدان شدند بیان داشت: ارزشمند ترین دارایی یک مادر فرزندش می‌باشد، وقتی تصمیم می‌گیرد فرزندش را برای سفری بی بازگشت بدرقه کند; یک ایثار آگاهانه اتفاق افتاده که با بصیرت و عقلانیت همراه است. نمونه ی بارز این ایثار مادر سردار شهید علی شفیعی است که تک فرزندش را راهی جبهه کرد، مادران سه شهید، بانوانی که که داغدار همسر، فرزند و برادر شدند، همسران جانباز که هنوز با گذشت 40 سال از دوران دفاع مقدس هنوز عرصه دفاع مقدس برای آنان تمام نشده است.
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری کرمان در پایان خاطر نشان کرد : دختران امروز که پرورش یافته دامان شیرزنان دوران دفاع مقدس هستند امروز نیز لباس سفید رزم به تن کرده و برای سلامتی افراد جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی کنند و تا پای جان پیش می‌روند و شهدای مدافع سلامت می شوند و تاریخ همچنان تکرار می شود...