کرمان – ایرنا - مدیرکل امور بانوان و استانداری استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بانوان طی سال های اخیر در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصاد و اشتغال گفت: جایگاه بانوان طی سال های اخیر در حوزه مدیریتی تغییرات و ارتقا چشمگیری داشته اما هنوز به جایگاه مورد نظر نرسیده ایم.
به گزارش ایرنا، نرجس بهرآسمانی روز سه شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی در آیین تجلیل از خبرنگار و دبیر پیشکسوت ایرنا کرمان به ارتقا جایگاه بانوان به عنوان یک هدف والا اشاره و تصریح کرد: با وجود تلاش های فراوان هنوز بانوان جایگاه اصلی خود را در جامعه پیدا نکرده اند لذا می طلبد خبرنگاران در راستای ارتقای این جایگاه تلاش کنند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بانوان طی سال های اخیر در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصاد و اشتغال اظهار داشت: جایگاه بانوان در حوزه مدیریتی تغییرات و ارتقا چشمگیری داشته است اما هنوز به جایگاه اصلی نرسیده است.
مدیرکل امور بانوان و استانداری استان کرمان ادامه داد: این اعتقاد و باور باید در مسئولان به وجود بیاید و ارتقا جایگاه بانوان تا عنوان مسئله ای مهم و اصلی در ذهنشان نقش ببندد.
وی گفت: بانوان رکن اصلی خانواده و تنها راه برون رفت از آسیب های اجتماعی کانون خانواده و در راس آن بانوان هستند.
بهرآسمانی افزود: در حوزه ارتقا جایگاه بانوان نیازمند حضور و انجام کار میدانی توسط خبرنگاران، بخصوص بانوان خبرنگار هستیم.  
شهادت شهید صارمی رسالت خبرنگاران را بیش از پیش آشکار کرد
وی به شهادت شهید صارمی در 17 مرداد  سال 1377 در مزار شریف افغانستان و به دست طالبان اشاره و تصریح کرد: شهادت خبرنگارانی مانند شهید صارمی سختی و رسالت این حرفه را بیش از پیش به نمایش می گذارد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان، خبرنگاری را حرفه ای پرمخاطره، آسیب پذیر و با اهمیت عنوان کرد و گفت: خبرنگاران آسیب های زیادی را در این عرصه متحمل می شوند.
وی با بیان اینکه صحبت کردن در مورد خبرنگاران و اهالی رسانه کار دشواری است افزود: نسل امروز هیچ چیز را بدون سند و مدرک نمی پذیرند و ثبت وقایع تاریخی فقط توسط خبرنگاران انجام می شود تا سندی برای همیشه تاریخ باشد.
بهرآسمانی با اشاره به اتفاقات و حوادث تلخ و شیرین قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: رخدادهای دوران دفاع مقدس و سایر اتفاقات تاریخ را خبرنگاران با قلم و دوربین های خود ثبت و ضبط کرده و در آینده نیز این مهم را انجام خواهند داد.
مدیرکل امور بانوان استان کرمان اظهار داشت: نسل امروز با استناد به اخبار و گزارش های مستند دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی می توانند به حقایق زیادی دست پیدا کنند.
وی خبرنگاران و رسانه ها را یکی از عوامل توسعه یافتگی کشورها معرفی کرد و افزود: مردم به واسطه روشنگری و تنویر افکار عمومی توسط خبرنگاران مطالبه گر می شوند.
بهرآسمانی بیان کرد: بانوان خبرنگار به طور قطع با مخاطرات، محدودیت ها و مشکلات بیشتری مواجه هستند و حتما مشکلاتی بر سر راه این افراد وجود دارد اما آنها رفع مشکلات را ترجیح می دهند.