عشرت کردستانی دارنده مدال طلای بازی های پاراسیایی و رکورد دار پرتاب وزنه گفته در گفتگو اختصاصی با خبرنگار کرمان ۱۴۰۰ گفت:همانطور که اکسیژن و آب برای حیات هر فردی ضروری است، حجاب هم به همان اندازه برای یک زن ضروری است و یک خانم را از آسیب های روحی و روانی و از تمام دغدغه ها و حواشی که امروزه گریبان گیر جامعه بانوان شده است دور میکند.
وی افزود:ممکن است زنانی که حجاب خود را انچنان که شایسته و وایسته است رعایت نمیکنند دچار آسیب های جبران ناپذیری شوند که ضربه ی آن تا پایان عمر همراهشان خواهد بود.
عشرت کردستانی گفت: حجاب برای حفظ خانواده ضروری است و دشمن قسم خورده ی ما زمانی که ایستادگی و مقاومت ملت ایران را در هشت سال جنگ تحمیلی مشاهده کرد و دید که شکست خورده،از این رو به وسیله جنگ نرم،تبلیغات فرهنگ غرب ،بی بندوباری و بی حجابی تلاش در نابودی فرهنگ،هویت و اعتقادات جامعه ما کرد ،متاسفانه میتوانیم بگوبیم که در این زمینه هم واقعا دشمن کار کرده است و لطمه هایی به کانون گرم خانواده ها وارد کرده که بعد مهم این مسئله به حجاب برمیگردد.
وی افزود:منشا بیشتر بی اخلاقی ها و خیانت هایی که در سطح خانواده ها صورت میگیرد،بی حجابی است، و ما باید از خردسالی به فرزندان خود آموزش بدهیم و فرهنگ حجاب را در آنها نهادینه کنیم.
پرچم دار کاروان پارالمپیک ادامه داد: بانوانی که حجاب دارند با حفظ حجاب خود،احساس آرامش را به خانواده ی خود هدیه میکنند و حس عزت نفس و امنیت را برای خودشان فراهم میکنند.
وی در ادامه بیان کرد: باید به فیلم ها و سریال هایی که ساخته میشود توجه کنیم چرا که بیشتر نقش هایی که از یک خانم با حجاب در این برنامه ها نمایش داده میشود شخصیتی ورشکسته،افسرده و دارای هزارو یک مشکل روحی و روانی را در ذهن بیننده میسازد که منجر به زدگی از حجاب میشود و از نظر من میتوان با فرهنگ سازی و آموزش صحیح ارزش و جایگاه حجاب را پررنگ کرد.
کردستانی گفت: حجاب امنیت ،عزت ،آرامش و احترام را به زن هدیه میدهد و در هرجایگاه و پستی که خدمت میکند حجاب آرامش را برایشان به ارمغان می آورد و باعث میشود ذهنشان آزاد باشد و به اهداف کاری و زندگی خود برسد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در کشور عزیزمان الگوهای زیادی داریم مانند شهدا،بانوان شهید،بانوان محجبه ی موفق و… که در این زمینه دستمان باز و پر است.
خبرگزاری کرمان 1400
خانم پلنگی