فاطمه‌السادات حسینی صبح امروز در گردهمایی سفیران عفاف و حجاب در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان کرمان برگزار شد اظهار داشت: عفاف و حجاب مسئله بسیار لطیف و انسانی است که باید در کنار توصیه‌های دینی و آموزه‌های اسلامی به اهمیت آن از بعد علمی نیز پرداخته شود.
وی با بیان اینکه بدحجابی ویروس خطرناکی است که جامعه امروز و جوانان ما را تهدید می‌کند افزود: همه ما به این مسئله اعتقاد و باور داریم که با اجبار نمی‌توان معضل بدحجابی در جامعه را برطرف کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با تاکید بر اینکه باید با فرهنگ‌سازی و با شیوه‌های تاثیرگذار در مقوله عفاف و حجاب ورود کنیم گفت: گاهی با افرادی روبه‌رو هستیم که نگاه دینی به مسئله حجاب ندارد و برای این قشر از جامعه باید دلایل علمی را مطرح کرد.
وی با بیان اینکه حجاب یک امر فطری، معنوی و فرادینی بوده و عفت و پاکدامنی نتیجه حیا است افزود: حجاب یک نماد برای حفظ ارزش‌ها و باورهای قلبی است و همه ادیان بر مسئله حجاب تاکید دارند.
فاطمه السادات حسینی گفت فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب با شیوه‌های تاثیرگذار و علمی در جامعه ضرورت دارد.
حسینی با اشاره به اینکه حجاب یک مسئله اجتماعی است نه یک مسئله شخصی و خانوادگی که اگر رعایت نشود به جامعه آسیب می‌زند تصریح کرد: در مسئله عفاف و حجاب بصیرت و معرفت نیاز است و خانواده‌ها باید معرفت داشته باشند تا بتواند جوانان را اقناع کرده و به شبهات جوانان پاسخ بدهند.
وی با بیان اینکه باید نگاه و نگرش جوانان را به سمت درست هدایت کرد افزود: دختران ما باید به جایگاه و قداست وجودی خود پی ببرند تا بتوانند در آینده به رسالت اصلی خود که مادری است به درستی عمل کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با طرح این سوال که تاکنون به چه میزان برای آموزه‌های دینی تبلیغ کرده و روشنگری کرده‌ایم گفت: امروز جهان بر روی ابراز تبلیغ می‌گردد و ما در این حوزه ضعیف عمل کردیم.