مدیرکل بانوان استانداری کرمان با بیان اینکه نقش بانوان در هشت سال دفاع مقدس مغفول مانده است گفت: سختی جنگ برای مادران و همسران شهدا تمام نشده است
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، فاطمه‌السادات حسینی صبح امروز در کمیته بانوان ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه از ظرفیت برنامه شاد در آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانش‌آموزان استفاده شود اظهار داشت: مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها نیز برای آموزش کودکان در این حوزه بسیار اهمیت دارند.
وی با ابراز اینکه نقش بانوان در دوران هشت سال دفاع مقدس مغفول مانده است گفت: شاید جنگ به ظاهر تمام شده باشد اما همسران و مادران شهدا هنوز با رنج این دوران به‌سر می‌برند و همسران جانباز ما سختی خانواده را به‌دوش می‌کشند.
خانم دکتر حسینی  با اشاره به اینکه امسال سال جهش تولید نامگذاری شده است افزود: جهش تولید فقط در بحث اقتصادی نیست و جهش تولید در بحث ارتقا و تحکیم بنیان خانواده نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه نیاز است نامگذاری معابر شهری به نام مادران شهدا نیز در دستور کار شهرداری کرمان قرار گیرد گفت: مادران شهدا اسوه‌های صبر و استقامت هستند و این الگوها باید به جامعه معرفی شوند.
سرهنگ محمود مهدوی‌فرد مدیرکل  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه تولید محتوای جدید در حوزه دفاع مقدس در دستور کار است اظهار داشت: تاکنون 250 کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان کرمان تولید شده است که افزایش تولید را در برنامه داریم.
وی با اشاره به اینکه تولید کتاب صوتی برای استفاده در فضای مجازی در اولویت برنامه‌های دفاع مقدس در سال جاری است تصریح کرد: بسیاری از شهدای ما در ادارات مشغول به کار بودند و اگر هر اداره به شهدای خود آن دستگاه می‌پرداخت کافی بود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با تاکید بر اینکه امروز هر آنچه که عزت و اقتدار داریم از برکات دفاع مقدس و روحیه ایثار و مقاومت آن دوران است افزود: دایره‌المعارف دفاع مقدس استان کرمان در حال تهیه است و این دایره‌المعارف با دقت نظر تهیه می‌شود و کار سختی است.