مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۱/۰۷/۲۷

برگزاری ستاد جمعیت شهرستان سیرجان

ستاد جمعیت شهرستان سیرجان به ریاست سرپرست دفتر بانوان و خانواده استانداری کرمان برگزار گردید .
مریم السادات طباطبایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقوله جمعیت گفت: زنگ خطر پیری جمعیت در کشور ما به صدا درآمده است و همه ما جدا از وظیفه ی محوله در اداره به عنوان وظیفه انسانی باید تلاش و همت کنیم تا بحران جمعیت حل و به حد مطلوب در جامعه برسد . وی با اشاره به رتبه پایین ایران در جدول آمار زاد و ولد خاطر نشان کرد که این بحران وظیفه ما را سنگین تر از قبل می کند  .
سرپرست دفتر بانوان و خانواده استانداری کرمان تسهیل و تشویق در امر ازدواج، پایین آوردن سن ازدواج، رصد وضعیت اجرای قانون جوانی جمعیت، پیشگیری از سقط جنین، حمایت از زوجین نابارور، حمایت از فرزند آوری و... را از جمله مواردی بر شمرده که در حوزه جمعیت کمک کننده است .
فرماندار شهرستان سیرجان نیز با اشاره به اینکه جمعیت از مورد مهم در حوزه امنیتی می باشد گفت: جمعیت و نیروی انسانی از جمله مولفه های مهم در برنامه های پنج ساله همه کشورهاست.
دکتر یعقوبی خاطر نشان کرد با توجه به اینکه جمعیت به سمت پیری می رود و با حد مطلوب فاصله زیادی داریم افزود : برای امتیازات و مشوق های بیشتر برای بحث جمعیت باید تلاش همگانی داشته باشیم تا به نرخ مطلوب جمعیتی برسیم .
 


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲