مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۱/۰۶/۰۲

جلسه جمعیت و خانواده شهرستان رفسنجان با حضور مدیر کل امور بانوان تشکیل شد.

ستاد جمعیت و خانواده شهرستان رفسنجان با حضور دبیر و جانشین استانی ستاد جمعیت، مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری کرمان، امام جمعه و فرماندار رفسنجان تشکیل شد.
نرجس بهرآسمانی با بیان دغدغه مندی های مقام معظم رهبری در مبحث جمعیت که با ابر بحران کاهش جمعیت روبرو هستیم گفت: معظم له در جایی فرموده‌اند موضوع جمعیت خواب شب را از من گرفته است.
ایشان یکی از اصلی ترین مولفه های قدرت یک کشور را شاخص جمعیت عنوان کرد و گفت: باید همه توان خود را صرف بحران کاهش جمعیت کرده تا وضعیت جامعه را به حد مطلوب برسانیم.
وی با اشاره به تصویب قانون جوانی جمعیت در آبان ماه ۱۴۰۰ در ۷۳ ماده به عنوان مشوق های فرزند آوری گفت: متاسفانه ابلاغ سیاست‌های جمعیتی در سال ۱۳۹۳ جدی گرفته نشد و خود ضربه بزرگی به مقوله جمعیت کشور بوده است.
دبیر ستاد استانی جمعیت و خانواده با تاکید بر دو بخش اصلی قانون جوانی جمعیت یعنی اجرای قانون و فرهنگ سازی خاطر نشان کرد که بخش عمده و اصلی کار فرهنگ سازی است که در واقع می‌توان گفت ۸۰ درصد کار مربوط به این بخش است و افراد دغدغه مند و دلسوز انقلاب و کشور باید فرهنگ سازی و آموزش خانواده ها را شروع کنند.
ایشان در پایان به تشریح نحوه فعالیت ستاد استانی و متناظر آن ستاد شهرستانی جمعیت پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین عسکری امام جمعه شهرستان رفسنجان با بیان اینکه بانوان نقش بسزایی در آرامش خانواده دارند افزود: خانواده پرورشگاه اولاد و آسایشگاه زوجین است. پس باید نسبت به ارائه راهکارهای عملی و موثر اهتمام خود را به کار ببندیم.
ایشان همچنین برای نهادینه شدن فرهنگ ازدیاد نسل به تأمین معیشت خانواده اشاره کردند و افزودند: برخی قوانین کاستی هایی دارد که باید حل شود. و پیشنهاد تأمین جهیزیه زوجین در عقد و تامین شیر خشک و پوشک خانواده‌های کم برخوردار تر جامعه توسط دولت را دادند.
جناب آقای رضایی نیز در این جلسه با ارائه آمار کلی وضعیت جمعیت شهرستان رفسنجان گفت: زنگ خطر بحران جمعیت در شهرستان رفسنجان به صدا درآمده است.
فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان همچنین خواستار برگزاری مجدد جلسات جامعه ایمن  برای حفظ و صیانت جمعیت شدند.


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲