مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۱/۰۳/۲۲

برگزاری اولین جلسه قرارگاه استانی جمعیت

برگزاری اولین جلسه قرارگاه استانی جمعیت
با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان و با ریاست دکتر فداکار استاندار کرمان و شرکت جمعی از مسئولان استانی عضو قرارگاه جمعیت و خانواده
در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی بیان داشت: یکی از مولفه های اصلی اقتدار کشورها جمعیت و به ویژه جمعیت جوان تحصیل کرده است بنابراین باید بسترهای لازم برای رشد جمعیت فراهم شود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان تاکید کرد باید واقعیت های نظیر مشکلات ازدواج و اشتغال دیده شود و دولت مشوق های اصلی و جدی تری برای فرزند آوری ارائه نماید.
دکتر فداکار نیز فرهنگ سازی را مهمترین گام در کمک به افزایش جمعیت جامعه دانست و افزود : مشوق های اقتصادی و الزامات قانونی برای افزایش جمعیت توسط دولت با جدیت دنبال خواهد شد. وی با اشاره به تاکید روایات متعدد اسلامی بر رشد جمعیت از رسانه ها و صدا و سیما خواست در تبیین اهمیت این موضوع بیش از پیش تلاش نمایند.
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز در این جلسه با تبیین قانون حمایت از خانواده و بیان مشوق هایی که در این قانون آمده است افزود: پنج صدم درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی به پژوهش در حوزه جمعیت تخصیص داده شده است.


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲