مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲
۱۴۰۰/۰۷/۱۴

معرفی گردان زنان نانوا به فرماندهی چریک پیر


حاجیه زهرا اسدی معروف به کربلایی زهرا مادر شهید محمد جواد  زاد خوش و مادر بزرگ شهیدان مهدی و جابر مهدوی از سال 1360 با همراهی 90 نفر از بانوان شهر خانوک که عمده آنان اکنون خانواده شهداء و ایثارگرنند به کار پخت نان برای رزمندگان مشغول شدند و این مهم زمانی اتفاق افتاد که تنها شش ماه از شروع جنگ تحمیلی می گذشت .
شیر زنان خانوکی بعد از هشت سال دفاع مقدس همچنان آتش تنور خود را گرم نگه داشته و در برهه های حساس کشور از جمله سیل ، زلزله و ... به یاری مردم شتافتند، و در نیمه های شعبان و 28 صفر به زوار مسجد مقدس جمکران و حرم علی ابن موسی الرضا علیه السلام نان گرم دادند.
پیاده روی اربعین بارقه امید زنان گردان نانوا بود که با عشق به ابا عبدالله الحسین علیه السلام و به یاد فرزند و برادران شهیدشان راهی کربلا معلی شدند تا بار دیگر نان صلواتی ( توزیع روزانه 2000 نان) به زائران امام حسین علیه السلام بدهند.
گردان زنان نانوا به دستور مستقیم شهید حاج قاسم سلیمانی در پانزدهم مهر ماه سال 1398 به عنوان موکب گردان زنان نانوا در ستاد بازسازی عتبات و عالیات به ثبت رسیده است. لقب چریک پیر را نیز سید شهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به خانم زهرا اسدی داد که تا کنون بر قبر او حک شده است . در مواجهه با بحران کرونا نیز کمرهمت بسته و برای تهیه توزیع ماسک به صحنه آمدند و نشان دادند شعله عشق و ایثار واقعی هیچگاه خاموش نمی شود.
بانوان ولایت مدار و همیشه در صحنه شهر خانوک پس از وفات چریک پیر همچنان به این فعالیت زیبا صادقانه ادامه دادند و اربعین امسال که برای دومین سال متوالی نتوانستند خدمت رسانی به زائران کربلا را داشته باشند بساط پخت نان را در جوار گلزار شهدای کرمان به راه انداختند و به زوار مزار حاج قاسم سلیمانی نان صلواتی دادند.
 


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده


مطالب مرتبط با این موضوع :