مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲
۱۳۹۷/۱۱/۰۲

بازدید خانم دکتر ابتکار از روند اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در شهر کرمان

استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد راهبرد دولت در حوزه زنان است
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: راهبرد مهم حوزه زنان در دولت استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امروز در سفر به کرمان از روند اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی در شهر کرمان بازید به عمل آورد.
معصومه ابتکار در این آیین ، دفاتر تسهیلگری را در راستای توان‌افزایی و ایجاد امید و نشاط اجتماعی ارزشمند و موثر دانست و ادامه داد: تلاشمان بر حرکت فعالیت‌های حوزه زنان مبتنی بر برنامه‌ریزی و اطلاعات دقیق است.
وی توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد را از موارد مورد توجه رئیس جمهور برشمرد و گفت: اتکا و پشتیبانی و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، راهبرد مهم حوزه زنان در دولت است.
ابتکار توجه به سازمان‌های مردم نهاد را شنیدن صدای مردم دانست و افزود: سازمانهای مردم نهاد دیده بان ما هستند.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کرمان در این آیین به فعالیت ۵۰ تشکل ویژه بانوان و خانواده در استان کرمان اشاره کرد و با تاکید بر استفاده از ظرفیت این تشکلها، افزایش این تشکلها و تعامل میان دستگاه ها را لازم دانست.
فاطمه  السادات حسینی به برنامه های معاونت زنان در استان پرداخت و افزود: در راستای طرح افزایش تاب آوری در استان ابتدا اموزش تسهیلگران را داشتیم که انها در جهت توانمندسازی زنان وارد شوند.
حسینی همچنین از تدوین سند ارتقاء  وضعیت زنان استان کرمان خبر داد و گفت: در این سند ۳۰ مورد از مسایل زنان را شناسایی کردیم و تاکید داشتیم که اسیبهای مناطق و شهرستان را رصد کنیم.


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده