مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲
۱۳۹۷/۰۴/۲۸

آغاز طرح تاب آوری و ارتقاء اجتماعی زنان و خانواده در استان کرمان

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان  در نشست خبری ، صداقت در انتشار خبر را یکی از وظایف خبرنگاران  دانست و گفت : رسالت خطیر خبرنگاران ، صداقت در انتشار خبر ، صیانت و مراقبت از اخباری است که ازحوزه‌های مختلف دریافت می‌کند و از دیگر رسالتهای مهم خبرنگاران، پیگیری اجرایی شدن برنامه هایی است که در جلسات خبری عنوان می شود.
وی در مراسم افتتاحیه دوره های آموزشی تسهیلگران طرح توان افزایی و ارتقای  تاب آوری اجتماعی زنان وخانواده در استان کرمان به اجرای 2 طرح مهم استانی طی سال جاری اشاره و گفت: طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان وخانواده با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و در دو فاز اجرا خواهد شد  که در فاز اول باید 23 تسهیلگر را آموزش دهیم اما به دلیل زیاد بودن مناطق آسیب دیده، تسهیلگران بیشتری را آموزش خواهیم داد که امروز فاز اول آن در استان کرمان آغاز گردید .
مدیر کل امور بانوان و خانواده  به اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: مراجعه کارآمد و بکارگیری تمهیدات مناسب در برابر مشکلات و معضلات، شناسایی شیوه‌های مناسب و خلاقانه، توان افزایی فردی و جمعی با محوریت بانوان، مشارکت حداکثری بانوان، تقویت تعاملات اجتماعی جوامع محلی و ... از جمله اهداف این طرح می‌باشند
فاطمه السادات حسینی دانش، نگرش، خلاقیت و توان مدیریتی را از جمله مواردی که برای مواجه شدن با مشکلات است، برشمرد و عنوان کرد: کسب مهارت برای مدیریت احساسات در برابر ناملایمات و مشکلاتی یکی از مواردی است که باید در فرا روی فرد در جامعه و خانواده قرار گیرد.
حسینی در ادامه ضمن اشاره به تدوین برنامه های شاخص( ده گانه ) اداره کل بانوان و خانواده استانداری را با 6 رویکرد اعلام نمود .
 وی این رویکردهای 6 گانه را به شرح زیر اعلام کرد:
 1-تقویت و تحکیم بنیان خانواده مبتنی بر شاخص های الگوی زندگی اسلامی – ایرانی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی با  اجرایی سازی برنامه های مرتبط با سیاست های کلی ابلاغی جمعیت و خانواده و نظارت بر حسن اجرای آن
2- هماهنگی و نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی مرتبط استان در خصوص حقوق کودک و نوجوان
3-هماهنگ سازی اجرای برنامه های مرتبط با زنان و خانواده های آسیب پذیر از اعتیاد ، طلاق و ...
 4-پیگیری و هماهنگی اجرای برنامه های توانمند سازی اقتصادی بانوان .
5- پیگیری و هماهنگی اجرای برنامه های توانمند سازی اجتماعی،سیاسی و... بانوان  و حمایتهای همه جانبه از سازمانهای مردم نهاد در حوزه بانوان
6- پیگیری و هماهنگی اجرای برنامه های حوزه سلامت و بهداشت روان ، ورزش ونشاط بانوان  
مدیر کل امور بانوان هم چنین اظهار نمود : اجرای طرح الگوی مدیریت مصرف، اجرای طرح سفیران فرهنگی، آگاه سازی زنان مطلقه، ارتقای سلامت زنان، اجرای طرح مهارت‌های زندگی، بررسی سند جامع زنان از دیگر برنامه‌های سال‌جاری اداره کل امور بانوان هستند.
 
 
 


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده